Rīgas Motormuzeja kausa izcīņa ierūcinās Biķernieku trases 55 gadu jubileju.

Jau 17. jūlijā Biķernieku trasē norisināsies “Dzintara Aplis” sezonas pirmās autošosejas sacensības “Rīgas Motormuzeja kauss 2021”, kur sacensību ietvaros startēs “VOLGA“, “Formula“, “VAZ” un “ABC RACE” klases. Šogad šīs sacensības veltītas Biķernieku trases jubilejai, kura 30. jūlijā atzīmēs 55. gadadienu.

Šogad dalībnieki sacentīsies “Lielajā autotrases” konfigurācijā un trauksies garām Rīgas Motormuzeja līkumam priecējot arī “Rīgas Motormuzeja” apmeklētājus. Spraigas cīņas un elpu aizraujoši momenti gaidāmi visos 8 sacensību braucienos, kuros kopā uz starta stāsies vairāk kā 50 automašīnu. Sacensību sezonu atklās “VAZ” un “VOLGA” klases, kuras aizvadīs “Dzintara Aplis” 1. un 2. posmu, savukārt, “Formula Easter” un “Formula Mondial” klases sacentīsies par Igaunijas čempionāta 3. un 4. posmu. Sacensībās piedalīsies arī seriāla “ABC Race” sporta automašīnas, kuras aizvadīs sezonas 3.posmu.

Pasākums būs īpaši draudzīgs ne vien autosporta faniem, bet arī vēsturisko auto entuziastiem. Pasākuma ietvaros šogad būs aplūkojama gan “Latvijas Antīko Automobiļu” kluba (AAK) “Padomju Tehnikas Sekcijas” pasākuma “Volgas diena” dalībnieku tehnika, gan plašā skaitā “Youngtimer” spēkrati, kuri ne tikai būs apskatāmi izstādes formātā, bet arī braucoši pa Biķernieku trasi.

Kā pavisam jauna kustība Latvijā – klasisko pedāļauto sacensības bērniem. Pasākumā pedāļauto būs skatāmi gan izstādes formātā, kā arī improvizētās sacīkstēs. Sacensības norisināsies starta finiša taisnē starp sacensību braucieniem. Uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110cm. “Rīgas Motormuzejs” cer padarīt sacīkstes par jauku un ikgadēju tradīciju. Tev ir pedāļauto – Piedalies!

Sacensībās, arī šogad, viesosies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 19.kaujas nodrošinājuma bataljons. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja tuvāk iepazīt kaujas tehniku un aplūkot kaujas ieroču ekspozīciju.

Pasākuma laikā pie Biķernieku trases galvenajiem vārtiem norisināsies arī (AAK) Senlietu kolekcionāru un restauratoru saiets. Šis ir tradicionāls restauratoru, kolekcionāru un retro lietu cienītāju pasākums, kas apmeklētājiem sniedz iespēju atrast gan rezerves daļas savam retro automobīlim, motociklam vai velosipēdam, gan arī senāku laiku periodiskos izdevumus – kalendārus, grāmatas, rotaļlietas un porcelāna izstrādājumus.

Skatītāji biļetes varēs iegādāties sacensību dienā kasēs pie ieejas trasē.

Skatītāju biļetes cena ir 5€, bērniem līdz 12.g.v. ieskaitot un personām ar kustību traucējumiem – ieeja būs bezmaksas. Uzrādot sacensību apmeklētāja aproci viesojies “Rīgas Motormuzejā” 17. jūlijā ar 50% atlaidi. Savukārt, uzrādot “Rīgas Motormuzeja” biļeti – apmeklē sacensības ar 50% atlaidi.

Klātienē sacensības drīkst vērot skatītāji, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts.

“Rīgas Motormuzeja kauss” atbalsta – „Falken”, “Biķernieku kartinga halle”, “Jacob’s Creek”, “CareClinic”, “RedBull” un “Rīgas Motormuzejs”.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.