English

Pirmās sacensības 24.aprīlī

Vēsturiskās šosejas sacīkstes "Dzintara Aplis" jaunā sezonas sāksies 24. aprīlī Pērnavā. Kopumā šogad paredzēti seši Latvijas čempionāta posmi, no kuriem četri notiks Pērnavas "auto24ring" trasē, savukārt divi Rīgā.

Pirmo reizi, kopš vēsturiskās auto kustības atjaunošanas, šogad tiek plānots starptautiskais Draudzības kauss, kurš norisināsies divos posmos Maskavā un Rīgā. Visai iespaidīgs ir fakts, ka Draudzības kausa posms 12. un 13. jūnijā "Moscow Raceway" trasē, kas atrodas netālu no Maskavas, notiks vienlaikus ar FIA pasaules šosejas čempionāta (WTCC) 6. posmu. Tuklāt sacensību organizatori ir parūpējušies, lai šis posms skatītājiem būtu bez maksas. Formulu klasē Maskavā plāno startēt arī Andris Griķis ar jauniegādāto formulu. Šobrīd sacīkstēm reģistrējušās jau 22 vēsturiskās formulas.

Arī šogad "Dzintara Aplis" būs viens no draudzīgākajiem šosejas sacensību seriāliem, saglabājot dalības maksu Eur 50 apmērā. Kā portālam apstiprināja Vēsturiskās šosejas kustības pārstāvis Andrejs Paupers, šogad čempionāta statuss ir piesķirts visām ieskaites klasēm - VOLGA, VAZ 1300, VAZ 1600, Formula Easter un Formula Mondial.   
 
No čempionāta ieskaites sešiem posmiem nozīmīgākais pasākums notiks 30. jūlijā Biķernieku trasē, kas norisināsies reizē ar Biķernieku trases 50 gadu jubilejas svinībām. Posms sola pulcēt plašu dalībnieku pulku gan no Latvijas, gan ārzemēm, jo tas vienlaikus būs arī Draudzības kausa otrais un noslēdzošais posms. 
Vēsturiskās šosejas dalībnieku pulks šogad kļūs tikai kuplāks - starp žiguļu braucējiem redzēsim divkārtējo autokrosa čempionu Reini Lilienšteinu (VAZ 1600), ar 2-3 ar žiguļiem startēs braucēji no Lietuvas un Latvijas seriālam gatavojas pievienosies arī vairāki Krievijas sportisti. Kopumā šogad uz starta redzēsim ap 40 VAZ automašīnām.   
 
"Dzintara Aplis" 2016. gada sacensību kalendārs: 
24. aprīlis - auto24ring, Pērnava 
22. maijs  - auto24ring, Pērnava 
12. un 13. jūnijs - Moscow Raceway, Krievija (Draudzības kausa ieskaites posms) 
26. jūnijs - auto24ring, Pērnava  
30. jūlijs - Biķernieki, Rīga (Dzintara Aplis un Draudzības kausa ieskaites posms) 
7. augusts - auto24ring, Pērnava  10. - 11. septembris  - Biķernieki, Rīga 
10. septembris - Biķernieki, Rīga (Dzintara Aplis)